Pakowanie przedmiotów - Rowery

Dodano: Tuesday, 14 November 2023 o 14:29  

Dzisiejsza odsłona porad dotyczących przesyłania przedmiotów o niestandardowych rozmiarach dotyczyć będzie pakowania rowerów. Wymaga to posiadania podstawowych narzędzi, siły i cierpliwości oraz czasu. Z naszym poradnikiem każdy poradzi sobie z rozkręceniem i bezpiecznym zapakowaniem jednośladu.

Zapakowany rower dziecięcy

Rower najlepiej umieścić w kartonie; unikniemy wtedy dopłat za przesyłkę niestandardową. O tak duże opakowania warto zapytać w sklepach rowerowych – zazwyczaj można je dostać za darmo lub za drobną opłatą. Wybierzmy karton nieuszkodzony i sztywny, szczególną uwagę zwróćmy na stan klap. Jeśli to możliwe, usuńmy wszelkie etykiety oraz naklejki.

  1. Pierwszym krokiem pakowania roweru jest jego umycie. Powinien być czysty nie tylko ze względów estetycznych; aby go poprawnie zapakować należy odkręcić i zabezpieczyć większość elementów, więc jest to przede wszystkim ułatwienie dla pakującego.

  2. Posiadany karton musimy odpowiednio zabezpieczyć – dobrze skleić taśmą jego dolną część tak, aby nie było możliwości samoistnego otwarcia. Nie warto tutaj oszczędzać – od tego zależy bezpieczeństwo całej paczki.

  3. Celem umieszczenia roweru w kartonie musimy dokonać drobnego demontażu. Przede wszystkim należy odkręcić pedały oraz zsunąć siodełko najniżej jak to możliwe. Konieczne będzie też odkręcenie wszystkich akcesoriów, np. licznika, dzwonka, lamp. Jeżeli również mają zostać przetransportowane, musimy je całkowicie unieruchomić i zadbać o to, aby nie wystawały.

  4. Następnie trzeba poluzować kierownicę i ułożyć ją wzdłuż ramy. Może się zdarzyć, że po tych podstawowych zabiegach rower nie mieści się w kartonie. W takim przypadku konieczne będzie odkręcenie kół – aby to zrobić, trzeba poluzować linki i zwolnić hamulce.

  5. Jeżeli koła zostały odkręcone, niezbędne jest zabezpieczenie kół zębatych; wykorzystajmy do tego folię bąbelkową lub zwykłą, miękki materiał itp.

  6. Ramę oraz skręconą kierownicę dodatkowo zabezpieczamy. Można to zrobić owijając je tekturą, bądź folią bąbelkową. Podobnie zróbmy z łańcuchem; opakowany nie będzie miał możliwości ruchu, a tym samym zdzierania farby z ramy. Nie pomijajmy tego kroku, jest on bardzo ważny!

  7. Pedały oraz inne części, które uprzednio zostały zdemontowane, owijamy folią i oklejamy taśmą.

  8. Ostrożnie wkładamy rower oraz koła do przygotowanego wcześniej kartonu. Najbezpieczniej, jeśli żadna część nie ma możliwości zmiany pozycji: sklejmy koła, a akcesoria oraz pedały doklejmy taśmą do ramy lub w inne wolne przestrzenie.

  9. W końcowym etapie pozostaje wypełnić luki. Wypchajmy je folią, styropianem, gazetami lub materiałem. Pamiętajmy, że materiał może znacznie zwiększyć wagę przesyłki, a wraz z nią rośnie też cena, zaś papier nie jest najlepszym amortyzatorem.

  10. Ostatnim krokiem jest dokładne zaklejenie kartonu i sprawdzenie stabilności paczki.

Rower został już zapakowany, pozostaje nam wyszukać odpowiedniego kuriera i nadać paczkę.

 

Uwaga!

Jeśli jednoślad będzie transportowany drogą lotniczą, należy koniecznie pozbawić opony powietrza. W przeciwnym razie mogą zostać rozerwane pod wpływem ciśnienia atmosferycznego.

 

 

Jak zapakować inne przedmioty:

Pakowanie przedmiotów – Lampy
Pakowanie przedmiotów – Rośliny
Pakowanie przedmiotów – Wózki dziecięce
Pakowanie przedmiotów – Artykuły szklane
Pakowanie przedmiotów – Informacje ogólne
Pakowanie przedmiotów – Artykuły elektroniczne
Pakowanie przedmiotów – Opony samochodowe

Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena