Regulamin portalu Kuriero.pl

Dodano: Monday, 25 April 2011 o 21:05  
Serwis Kuriero.pl udostępnia porównywarkę usług kurierskich, która wyszukuje, sortuje i prezentuje oferty operatorów pocztowych, firm kurierskich i ich pośredników dostępne na polskim rynku. Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z narzędzi i treści udostępnianych przez serwis. Korzystanie z wyszukiwarki oraz innych funkcjonalności strony, a także dostęp do artykułów są bezpłatne.
 1. Serwis Kuriero.pl świadczy usługi informacyjne wszystkim Użytkownikom bez konieczności rejestracji.
 2. Informacje prezentowane w porównywarce pochodzą z ogólnodostępnych źródeł (m.in. stron internetowych firm kurierskich) lub są przekazywane przez samych przewoźników w ramach współpracy. Prezentowane wyniki wyszukiwania nie stanowią ofert handlowych. Serwis Kuriero.pl nie odpowiada za ewentualne różnice między prezentowaną w wyszukiwarce ofertą a rzeczywistą ceną usługi. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje o opłatach były rzetelne i aktualne, jednak to firma kurierska ostatecznie określa warunki cenowe.
 3. Wyszukiwarka i porównywarka serwisu Kuriero.pl zawiera oferty firm kurierskich, które działają na obszarze Polski, a informacje o ich ofercie oraz cenniki są ogólnodostępne. W wyszukiwarce znajdują się jedynie takie oferty, których zamówienie nie wymaga podpisania długoterminowej umowy o współpracę z firmą kurierską.
 4. Miejsce danej oferty w wynikach wyszukiwania zależy wyłącznie od jej ceny. Dbamy o to, aby ceny prezentowane w Kuriero.pl były zawsze aktualne. Ewentualne zmiany miejsc poszczególnych usług w wynikach wyszukiwania mogą być spowodowane wykupieniem przez daną firmę dodatkowej promocji. Takie wykupione miejsce jest odpowiednio zazaczane, aby nie wprowadzać Użytkowników w błąd.
 5. Podmioty świadczące usługi kurierskie mają możliwość przesyłania sugestii dotyczących prezentacji ich usług w serwisie, w szczególności, jeśli prezentowane ceny nie są zgodne ze stanem faktycznym.
 6. Firmy kurierskie oraz brokerzy mogą nawiązać stałą współpracę z seriwsem Kuriero.pl. Obowiązkiem naszych partnerów jest uaktualnianie informacji o ich firmie i ofercie prezentowanych w wyszukiwarce.
 7. Kuriero.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i oceny wystawiane przez użytkowników.
 8. Serwis Kuriero.pl gromadzi i przetwarza dane osobowe Użytkowników jedynie w przypadku, kiedy oni wyrażą na to wyraźną zgodę. Zarządzanie danymi personalnymi reguluje Polityka Prywatności seriwsu.
 9. Serwis posługuje się znakami towarowymi, handlowymi, linkami do serwisów oraz innego typu informacjami w celach informacyjnych.
 10. Treści i informacje udostępniane w serwisie, porównywarka usług kurierskich oraz pozostałe wartości są chronione przez prawo własności intelektualnej oraz inne przepisy aktualnie obowiązującego prawa. Wszelkie kopiowanie, publikacja, zapisywanie na nośnikach danych, emisja i transmisja oraz udostępnianie osobom trzecim bez zgody twórców jest zabronione.
 11. Serwis Kuriero.pl nie odpowiada za działania firm kurierskich oraz pośredników, których oferty prezentuje. Wszelkiego rodzaju porady i informacje należy traktować jak sugestie i nie stosować się do nich bezrefleksyjnie. Kuriero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z zastosowania informacji zamieszczanych w serwisie.
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena