Jak działa Kuriero.pl

Dodano: Friday, 29 April 2011 o 21:16  
Dzięki porównywarce Kuriero.pl możesz znaleźć najtańszą usługę kurierską dla swojej przesyłki. Jeśli nie masz pewności jak to zrobić zapoznaj się z instrukcją poniżej.

Krok 1 – podstawowe parametry

Aby odpowiednio wycenić przesyłkę należy ją przede wszystkim dokładnie zmierzyć i zwarzyć. Otrzymane parametry należy wpisać w środkowej kolumnie pola wyszukiwarki. Pamiętaj, aby podawać wymiary przesyłki już po zapakowaniu.
Koniecznie musisz również określi czy interesuje Cię paczka, koperta czy paleta.
Określ również czy odbiorca jest firmą czy osobą prywatną.

Krok 2 – opcje dodatkowe

Jeśli interesuje Cię dodatkowe ubezpieczenie przesyłki lub usługa pobrania wpisz ich wartość w odpowiednich polach w kolumnie po prawej.
W lewej kolumnie możesz również wybrać w jakim terminie oczekujesz dostawy przesyłki. Możesz wskazać, że interesuje Cię np. dostawa następnego dnia do godziny 12.00.
Jeśli interesują Cię międzynarodowe usługi kurierskie wybierz kraj nadawcy i odbiorcy.

Krok 3 – porównanie cen

Po wprowadzeniu wszystkich danych i kliknięciu przycisku „Porównaj” otrzymasz przejrzystą listę usług spełniających Twoje wymagania oraz firm je świadczących. Wyniki są posortowane rosnąco według ceny, tak abyś łatwo mógł znaleźć tę najtańszą. Podane ceny są już ostateczne, co znaczy że zawierają już podatek, opłatę paliwową i inne ewentualne koszty. Możesz zapoznać się również ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych usług. Jeśli zdecydujesz się na którąś z usług kliknij przycisk „Zamawiam”.

Krok 4 – zamówienie

Po wybraniu usługi zostaniesz przekierowany na stronę internetową odpowiedniej firmy kurierskiej, aby dokonać zamówienia. Niektóre z nich wymagają rejestracji w swoim serwisie. W zależności od tego, jaką firmę wybrałeś przebieg składania zamówienia będzie przebiegał inaczej.
To już wszystko – teraz wystarczy czekać na kuriera.
Komentarzy (1)
Saturday, 29 September 2012 o 19:56
przesyłki kurierskie
Dodaj swoją opinię
Ocena