FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Dodano: Wednesday, 17 August 2011 o 09:48  
 1. Czy jesteście firmą kurierską / świadczycie usługi kurierskie?

  Nie. Oferujemy jedynie porównywarkę usług kurierskich, dzięki której możesz zamówić usługę u tradycyjnych firm kurierskich lub brokerów. Sami nie świadczymy usług kurierskich ani nie pośredniczymy w ich świadczeniu.
   
 2. W jaki sposób mogę zamówić usługę kurierską?

  Aby zamówić usługę kurierską za pośrednictwem naszego serwisu wypełnij formularz znajdujący się na stronie głównej. Podaj w nim wymiary, wagę przesyłki, jej rodzaj, preferowany termin doręczenia i typ odbiorcy. Następnie z wyświetlonej listy wybierz usługę, która najbardziej Ci odpowiada. Zostaniesz przekierowany do formularza zamówienia na stronie firmy kurierskiej lub pośrednika. Tam po podaniu wymaganych informacji zamówisz przesyłkę.
   
 3. Nie wiem jak zapakować przesyłkę.

  Wszelkie instrukcje i wskazówki dotyczące pakowania znajdują się w dziale porad. Standardowe przesyłki najlepiej pakować w kartonowe pudełka wypełniając szczelnie ich wnętrze. Jeśli wysyłasz bardzo delikatny lub specyficzny przedmot zapoznaj się z wymaganiami konkretnej firmy kurierskiej odnośnie opakowania i oznakowania takiej przesyłki.
   
 4. Jak działa wyszukiwarka?

  Nasza wyszukiwarka na podstawie parametrów przesyłki podanych przez Użytkownika i jego specjalnych preferencji oblicza ceny przesyłek w poszczególnych firmach kurierskich. Wyniki są sortowane zgodnie z malejącą ceną usługi. Dzięki temu możliwe jest szybkie odnalezienie najtańszej usługi spełniającej nasze oczekiwania.
   
 5. Dlaczego wyszukiwarka pokazuje tak duże różnice w cenach przesyłek?

  Wynika to z uwzględniania w naszej bazie zarówno ofert tradycyjnych firm kurierskich jak i brokerów, którzy mają dużo niższe ceny przesyłek. Jest to możliwe dzięki deklarowaniu przez te podmioty dużego wolumenu przesyłek, dzięki czemu uzyskują one duże upusty. Przesyłki w obniżonych cenach, po uwzględnieniu marży, są oferowane wszystkim zainteresowanym klientom.
   
 6. Mam firmę kurierską / jestem brokerem i chcę, aby wasza wyszukiwarka uwzględniała moją ofertę. Co mam zrobić?

  Skontaktuj się z nami w celu podjęcia współpracy. Najlepiej, jeśli podasz w mailu link do aktualnego cennika i regulaminu swojej firmy. Więcej informacji uzyskasz w zakładce Współpraca.
   
 7. Czy prezentowane przez Was informacje są wiarygodne?
  Jeśli chodzi o wyszukiwarkę, to staramy się uwzględniać aktualne cenniki wszystkich firm kurierskich na rynku oraz podawać ostateczną cenę po zsumowaniu wszystkich dopłat. Nie możemy jednak zagwarantować, że firma kurierska, na którą Państwo się zdecydują nie zmieni warunków cenowych. W przypadku naszych artykułów i porad opieramy się na wiarygodnych źródłach oraz na wiedzy naszych ekspertów. Mogą Państwo być pewni, że podawane przez nas informacje są najwyższej jakości.
   
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena