Pakowanie przedmiotów - Telewizory

Dodano: Sunday, 20 August 2023 o 17:04  

Bywają sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do przesyłania kurierem artykułów RTV. Jednym z często wysyłanych takich przedmiotów jest telewizor, który mimo swoich wielu delikatnych części, może zostać bezpiecznie dostarczony do odbiorcy, jeżeli odpowiednio go zapakujemy. Tłumaczymy jaki jest prawidłowy sposób pakowania telewizora oraz udzielamy praktycznych wskazówek jak go zabepieczyć.

Przesyłka kurierska – jakie opakowanie?

Cały proces rozpoczynamy od wyboru odpowiedniego opakowania. Bez względu na to, na jaki rodzaj opakowania się zdecydujemy, pamiętajmy aby było nowe. Jeżeli karton który planujemy wykorzystać był używany lub jest choć trochę uszkodzony, lepiej go wyrzucić i zakupić opakowanie w idealnym stanie. W końcu to od jakości opakowania w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo naszego telewizora.
 
Kolejny krok to dopasowanie wielkości opakowania do wysyłanego przedmiotu. Pamiętajmy aby nie wykorzystywać kartonów o nieregularnych kształtach, gdyż u niektórych firm może to znacznie zwiększyć koszty przesyłki. Lepiej zdecydować się na tradycyjny, prostokątny karton, a puste przestrzenie w jego wnętrzu wypełnić folią bąbelkową, gazetami lub styropianem.
 
Jeżeli niektóre elementy telewizora można rozkręcić, np. nóżkę na której stoi, powinniśmy to zrobić. Odkręcony element należy osobno zabezpieczyć folią bąbelkową i tak umieścić w kartonie, aby nie przemieszczał się w trakcie transportu. Można go na przykład przykleić taśmą do tylnej strony telewizora.

Paczka kurierska – dodatkowe zabezpieczenie

Warto dodatkowo zabezpieczyć najbardziej delikatną część telewizora, czyli szklany ekran. Można w tym celu zastosować dodatkowy panel styropianowy lub kilka warstw folii bąbelkowej. Ze względu na to, że telewizor jest zazwyczaj dość ciężkim przedmiotem, górę i dół kartonu powinniśmy zabezpieczyć trzema warstwami taśmy klejącej. Dzięki temu zyskamy pewność, że przesyłka kurierska nie otworzy się przypadkowo podczas transportu.
 
Na koniec pamiętajmy o tym, aby zamieścić na przesyłce specjalne naklejki ostrzegawcze, które poinformują przewoźników i magazynierów, że przedmiot w kartonie zawiera szklane elementy. Nie warto wierzyć w plotki, że kurierzy i tak nie zwracają uwagi na takie naklejki, gdyż dla nich liczy się tylko jak najszybsze wykonanie swojej pracy. Nawet jeżeli w niektórych firmach zdarzają się tacy kiepscy pracownicy, to i tak nie powinniśmy rezygnować z naklejek i umieścić je w najbardziej widocznym miejscu.
 
Choć telewizor jest przedmiotem bardzo delikatnym i nawet lekkie upuszczenie go może spowodować uszkodzenia, to przy odpowiednim przygotowaniu paczki, możemy być spokojni o jej bezpieczeństwo. Jeśli dokładnie wypełnimy pustą przestrzeń w kartonie i dodatkowo zabezpieczymy ekran telewizora, nasza paczka kurierska na pewno dotrze do odbiorcy w idealnym stanie.
 

Autor: Jakub Mikołajczak
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena