Pakowanie przedmiotów - Lampy

Dodano: Monday, 31 July 2023 o 07:44  
Zapakowanie lampy nie należy do trudnych zadań, lecz może wymagać poświęcenie dużej ilości czasu, w zależności od jej rozmiaru i stopnia złożoności. Opisujemy w jaki sposób bezpiecznie zapakować lampę, abyśmy mieli pewność, że nie zostanie uszkodzona podczas transportowania.
 

Przesyłka kurierska – jak ją zabezpieczyć?

 
Na samym początku musimy znaleźć odpowiedni karton, do którego zapakujemy naszą lampę. Możemy poszukać go w mieszkaniu, zapytać w pobliskim sklepie lub skorzystać z opakowań dostarczanych przez firmy kurierskie. Ta ostatnia możliwość często wiąże się z obniżeniem kosztów przesyłki, więc warto wziąć ją pod uwagę. Najważniejsze, aby nasz karton nie był w żaden sposób uszkodzony.
 
Przygotowywanie przesyłki rozpoczynamy od zabezpieczenia dołu kartonu taśmą klejącą, która uniemożliwi jego otwarcie. Następnie zdejmujemy klosz, wykręcamy żarówki, a kabel zasilający owijamy dookoła naszej lampy. Dzięki temu będzie on unieruchomiony oraz nie zajmie dodatkowego miejsca. Jeśli podstawa i trzon lampy nie stanowią całości, warto również rozkręcić te elementy.
 
Jeżeli nasza lampa jest duża i wieloramienna, postarajmy się umieścić wszystkie jej części jak najbliżej siebie. Warto je również związać lub skleić razem, oczywiście pod warunkiem, że nie uszkodzi to farby. Lampę oraz wszystkie jej elementy owijamy folią bąbelkową lub innym materiałem amortyzującym oraz dodatkowo, aby folia się nie zsunęła w czasie transportu, możemy okleić ją taśmą.
 

Jak zwiększyć czujność firmy kurierskiej?

 
Jeżeli wszystkie elementy są już zabezpieczone, układamy je w kartonie, najlepiej blisko siebie. Bardzo ważne jest, aby cała pustą przestrzeń, która pozostanie w kartonie, wypełnić folią bąbelkową, styropianem lub gazetą. Żaden element lampy nie powinien mieć możliwości przemieszczenia się. 
 
Na koniec, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszej przesyłki, cały karton obklejamy dookoła taśmą. Warto też napisać na górnej części paczki „Uwaga! Ostrożnie!”, aby zwiększyć czujność firmy kurierskiej, która zajmie się transportowaniem naszej przesyłki.
 
Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby żaden element w kartonie nie miał możliwości przemieszczania się. Im więcej zużyjemy foli bąbelkowej lub gazet, do zamortyzowania wszystkich elementów lampy, tym większa szansa, że dotrą do adresata bezpiecznie i w całości.
 

Autor: Jakub Mikołajczak
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena