Przesyłka za pobraniem – gdzie najtaniej?

Dodano: Tuesday, 07 June 2011 o 13:17  
Przesyłka za pobraniem to dodatkowa usługa dla przesyłek kurierskich. Polega ona na pobraniu od odbiorcy określonej kwoty podczas doręczania przesyłki. Opcja ta jest często wykorzystywana przez sprzedawców internetowych. Decydując się na tę usługę warto sprawdzić jakie warunki oferują firmy kurierskie, jakie mają limity i ile trzeba będzie zapłacić za przesyłkę.

Na co zwracać uwagę?

To, jaką firmę kurierską wybrać do realizacji przesyłki za pobraniem będzie zależało od naszych wymagań i kwoty pobrania. Jeśli planujemy wysoką kwotę pobrania warto bliżej przyjrzeć się limitom stosowanym przez przewoźników oraz dodatkowym wymaganiom dla takich kwot. Niektóre firmy kurierskie w przypadku wysokich pobrań wymagają odbioru przesyłki w punkcie lub dodatkowego jej ubezpieczenia. Z kolei, jeśli zależy nam na czasie należy sprawdzić jak długo będziemy musieli czekać na pieniądze z pobrania,w jakiej formie mogą one zostać zwrócone i czy istnieje opcja przyspieszenia tego procesu za dodatkową opłatą. Limity pobrań, opłaty, czas zwrotu pieniędzy oraz dodatkowe warunki przedstawia poniższa tabela.
Firma kurierska Opłata za pobranie Maksymalna kwota pobrania Czas zwrotu pieniędzy Inne warunki
DHL 6,50 zł + 1% wartości pobrania 11.000 zł 5 dni roboczych od dnia doręczenia Odbiór osobisty w terminalu w przypadku pobrania powyżej 5.500 zł. Każda przesyłka pobraniowa podlega dodatkowemu ubezpieczeniu.
UPS 1% kwoty pobrania, ale nie mniej niż 7 zł. 5.000 $ - ok. 14.000 zł 7 dni roboczych od dnia doręczenia Usługa jest dostępna tylko dla klientów UPS posiadających numer rozliczeniowy UPS i korzystających z aplikacji wysyłkowych UPS.
TNT 12 zł 100.000 zł 7 dni roboczych Wymagane ubezpieczenie przesyłki na kwotę pobrania.
DPD ustalana z klientem 3.000 euro 10 dni roboczych W przypadku pobrania powyżej 5.000 zł obowiązuje opłata za ubezpieczenie – 0,1% wartości przesyłki.
Usługi dostępne tylko dla firm.
GLS ustalana z klientem 6.000 zł 7 dni roboczych Usługi dostępne tylko dla firm.
Siódemka 9 zł za każdy rozpoczęty 1.000 zł kwoty pobrania (przelew)
Przekaz pocztowy do 1000 zł – 23 zł
Przekaz pocztowy pow.1000 zł – 23 zł + 4 zł za każde rozpoczęte 100 zł.
11.000 zł 10 dni roboczych
Obiór osobisty w oddziale w przypadku pobrania powyżej 6.000 zł.
Obowiązkowe ubezpieczenie do kwoty pobrania.
Opek 5 zł + 1% wartości pobrania 2.500 zł 14 dni roboczych Przesyłka  za pobraniem musi być ubezpieczona co najmniej do kwoty pobrania.
K-EX Standard
10zł + 0,5% wartości przesyłki

Express
20zł + 0,5% wartości

Extra Express
30zł +0,5% wartości
20.000 zł Standard
14 dni od dnia doręczenia

Express
3 dni od dnia doręczania

Extra Express
w dniu dostawy, jeśli została zrealizowana do 14.00
 
 
POCZTEX 3 zł 10.000 zł 10 dni ronboczych  
W wyborze najtańszej opcji może pomóc nasza wyszukiwarka. Należy również zauważyć, że takie firmy kurierskie jak UPS, DPD i GLS nie udostępniają usług za pobraniem klentom indywidualnym. Warunkiem skorzystania z ich usług jest podpisanie umowy. Alternatywą jest tu wybór pośredników, którzy współpracują z dużymi przewoźnikami. Opłaty za pobranie i sposoby ich naliczania w tym przypadku nie zawsze pokrywają się z cennikami przewoźników, dlatego należy dobrze przeanalizować ofertę brokerów przed zamówieniem.
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena