Jak obniżyć koszt przesyłki kurierskiej?

Dodano: piątek, 30 marzec 2012 o 14:16  
Prężnie rozwijający się sektor e-commerce powoduje, że na rynku jest coraz więcej klientów oczekujących tanich przesyłek wysokiej jakości. Czy te dwie cechy mogą iść ze sobą w parze? Okazuje się, że tak. Jeśli oczekujemy wysokiej terminowości niestety nie możemy wybrać Poczty Polskiej. Są jednak na rynku rozwiązania spełniające oczekiwania klientów.


Brokerem taniej

Wielu brokerów kurierskich ma już stabilną pozycję na rynku i grono lojalnych klientów. Dzięki nim można zaoszczędzić nawet do 70% na kosztach przesyłki. Zanim zdecydujemy się na danego pośrednika warto sprawdzić opinie o danej firmie w internecie, aby nie mieć żadnych kłopotów z przesyłką. Nie wszyscy brokerzy są bowiem wiarygodnymi firmami. Najlepiej wybrać tych większych, którzy oferują szeroki wachlarz usług i mają już zadowolonych klientów. Wybierając brokera oszczędzimy dużo na przesyłce, a będzie ona obsługiwana przez dużą, profesjonalną firmę kurierską, co jest gwarancją jakości.


Sam odbierz przesyłkę

Coraz prężniej na polskim rynku usług pocztowych i kurierskich działają Paczkomaty InPostu. Umożliwiają one odbiór przesyłek przez całą dobę ze specjalnych maszyn usytuowanych w dużych miastach. Automatyzacja odbioru pozwoliła firmie oferować bardzo korzystne ceny przesyłek, czasami nawet niższe niż na poczcie. Taka innowacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Mogą oni spokojnie odbierać przesyłki po pracy, kiedy część urzędów pocztowych jest już zamknięta. W przypadku Paczkomatów nie trzeba też czekać cały dzień w domu na przybycie kuriera.


Opakuj w karton

Mimo, że możemy mieć niewymiarową przesyłkę, zawsze warto ją zapakować w karton. Opakowanie jej w folię lub w jakiś inny sposób może powodować, że kurier doliczy opłatę za element niestandardowy. Opłaty takie potrafią zwiększyć cenę przesyłki nawet o ponad 10zł.


Wyślij wcześniej

Firmy kurierskie oferują z reguły dwa rodzaje usług: dla bardziej lub mniej pilnych przesyłek. Jeśli uznamy, że nasza przesyłka może być doręczana nieco dłużej, cena przesyłki będzie niższa. Jeśli natomiast wyślemy przesyłkę na ostatnią chwilę i zastrzeżemy, że chcemy, aby doszła na następny dzień do określonej godziny, kurier może policzyć nawet dwukrotność opłaty podstawowej.
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena