5 zasad jak i dlaczego warto żyć w zgodzie z kurierami

Dodano: środa, 06 styczeń 2016 o 10:41  
Polacy coraz częściej dokonują zakupów przez Internet. W związku z tym, coraz częściej są zmuszeni korzystać z usług kurierów, którzy ze względu na dużą ilość pracy, mogą być czasami nerwowi lub niemili. O czym pamiętać, aby nie narażać się kurierowi i zyskać pewność, że nasza przesyłka będzie w pełni bezpieczna? Podajemy 5 zasad, które warto mieć w tym temacie na uwadzę.

1. Przygotuj przesyłkę zgodnie z zasadami regulaminu

Pierwsza i podstawowa kwestia to przygotowanie paczki. Jeżeli włożymy do kartonu coś "luzem" i w trakcie jej przenoszenia będzie to wyraźnie "grzechotać", to bardzo możliwe, że kurier odmówi przyjęcia takiej przesyłki. Dlaczego? Ponieważ wie, że to on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo paczki i nie będzie chciał ryzykować, bo dba o swoją renomę w firmie. Warto również w regulaminie dokładnie sprawdzić jak duże i jak ciężkie przesyłki akceptuje firma z usług której planujemy skorzystać.

2. Czytelny i zabezpieczony adres

Znajdujący się na przesyłce adres nadawcy i odbiorcy musi być przede wszystkim bardzo dobrze czytelny, a po drugie odpowiednio zabezpieczony. Dlatego właśnie warto go wydrukować oraz włożyć do specjalnej folii zabezpieczającej i dopiero taką folię przykleić do paczki. Dzięki temu unikniemy sytuacji w której np. numer domu lub mieszkania przypadkowo zamazał się podczas transportu, a przez to kurier może mieć duży problem z doręczeniem przesyłki. 

3. Pamiętaj o właściwych naklejkach

Jeżeli przygotowujesz przesyłkę z materiałami szklanymi lub delikatnymi, to pamiętaj o zamieszczeniu odpowiedniej naklejki informacyjnej. Jeżeli w paczce jest przedmiot, który nie powinien leżeć na boku lub do góry nogami, to naklej na paczce strzałki, wskazujące prawidłowe ustawienie przesyłki. Takie strzałki powinny znajdować się przynajmniej na trzech bocznych ścianach paczki. 

4. Miej przy sobie telefon

W dniu, w którym spodziewamy się dostawy lub odbioru paczki, powinniśmy mieć telefon cały czas przy sobie. To ważne, aby uniknąć sytuacji, w której kurier chce się z nami skontaktować i umówić na konkretną godzinę odbioru, a my nie odbieramy telefonu. Jeśli natomiast nie zdążyliśmy mimo wszystko odebrać, ważne aby jak najszybciej oddzwonić. Kurierzy mają zazwyczaj bardzo dużo pracy, więc nie lubią sytuacji w których muszą wydzwaniać do kogoś po kilka razy, aby dostarczyć mu przesyłkę.

5. Uśmiechaj się!

Jak otwierasz drzwi i witasz kuriera - zawsze się uśmiechnij. Nawet jak sie spóźnił czy był niemiły przez telefon, zachowaj spokój i dobry humor. Kurier, tak jak każdy inny człowiek, też może mieć zły dzień, więc warto wykazać sie życzliwością. Może nasz uśmiech poprawi mu humor i dzięki temu nasza przesyłka kurierska będzie sprawniej i bezpieczniej doręczona. 


Autor: Jakub Mikołajczak
 
Komentarzy (2)
poniedziałek, 01 październik 2018 o 08:30
Szybkość dostarczania przesyłek jest najważniejsza
poniedziałek, 01 październik 2018 o 08:29
Właśnie dlatego warto żyć w zgodzie z kurierami
Dodaj swoją opinię
Ocena