Aplikacje do śledzenia przesyłek na urządzenia przenośne

Dodano: Wednesday, 01 June 2011 o 17:39  
Ostatnio bardzo popularne są urządzenia przenośne, które powoli przejmują rolę standardowych komputerów. Zaliczamy do nich notebooki, tablety, a nawet telefony komórkowe. Powstaje bardzo dużo aplikacji dostosowanych do systemów operacyjnych tych urządzeń. Również śledzenie przesyłek jest już możliwe wszędzie, gdzie masz przy sobie urządzenie mobilne. Twórcami tych aplikacji są nie tylko firmy kurierskie, które oferują śledzenie przesyłek nadanych jedynie u nich. Użytkownicy chcieli aplikacji integrujących śledzenie przesyłek z wielu firm kurierskich, a rynek odpowiedział na ich potrzeby. Przedstawiamy i porównujemy kilka z nich.

Packetracer

 
Packetracer to aplikacja do śledzenia przesyłek na system Android. Jest dostępna w wersji bezpłatnej oraz rozszerzonej za 1,37$. Posiada ona funkcje śledzenia przesyłek ponad 120 firm kurierskich i sklepów internetowych czy też skanowania kodów kreskowych oraz tekstu. Wśród dostępnych do śledzenia firm kurierskich znajdziemy największych polskich przewoźników: DHL, DPD, UPS, TNT czy GLS. Aplikacja śledzi również przesyłki ze sklepu internetowego Apple.


 

TrackChecker

 
TrackChecker jest kolejną ciekawą, darmową aplikacją na Androida. Jako jeden z nielicznych posiada możliwość monitorowania przesyłek Poczty Polskiej. Aplikacja może śledzić usługi pocztowe realizowane w kilkudziesięciu krajach na świecie oraz usługi kurierskie takich firm jak DHL, DPD, FedEx, TNT i UPS. Aplikacja dodatkowo oblicza szacowany czas do doręczenia przesyłki, a wyniki można sortować według różnych kryteriów. 

UPS Mobile
 

UPS mobile to aplikacja stworzona przez międzynarodową firmę kurierską UPS. Oferuje ona nie tylko możliwość śledzenia przesyłki, ale również szereg innych opcji. Dla wszystkich użytkowników dostępne są funkcje śledzenia przesyłek, wyszukiwania oddziałów UPS oraz oszacowania czasu i kosztu przesyłki. Klienci UPS, po zalogowaniu w aplikacji, mogą również zamawiać usługi za pomocą swojego mobilnego urządzenia. Aplikacja ta jest dostępna dla wszystkich wersji Androida.

Parcels

Parcels to kolejna aplikacja umożliwiająca śledzenie przesyłek kurierskich realizowanych przez wiele firm: DHL, DPD, FedEx, DPD, GLS, TNT, UPS i wiele innych. Aplikacja śledzi również przesyłki ze sklepów internetowych Apple i Amazon. Posiada ona wiele opcji umożliwiających bycie na bieżąco ze statusem swoich przesyłek m.in. ustalanie interwału czasowego dla odświeżania statusu czy czasu, w którym powiadomienia o zmianie statusu mają być bezgłośne.

Mobile 7

Mobile 7 to mobilna aplikacja dla klientów firmy kurierskiej Siódemka. Dzięki niej można zamówić kuriera, śledzić przesyłki, znaleźć najbliższy oddziała firmy oraz wycenić usługi. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy mają podpisaną umowę z Siódemką i nie korzystają z innych firm kurierskich. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu Android i nie trzeba za nią płacić. Poza tym jest bardzo dopracowana graficznie, więc przyjemnie się z niej korzysta.
 
Wszystkie te aplikacje mają swoje wady i zalety. Niestety nie znaleźliśmy żadnej, która śledziłaby przesyłki wszystkich typowo polskich firm kurierskich jak Opek, Siódemka, K-EX itp. Mimo to warto spróbować i ułatwić sobie zarządzanie przesyłkami.
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena