Przydatne porady w wysyłaniu paczek

Dodano: czwartek, 17 maj 2012 o 14:52  
Aby nie mieć problemów z przesyłką kurierską wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

1. Wybierz właściwy karton

Użyj pudełka, które jest wystarczająco sztywne, aby ochronić zawartość i wystarczająco duże, aby pozostała przestrzeń dla materiałów wypełniających. Na poczcie można kupić specjalne opakowania, albo kartony o różnych rozmiarach można dostać za darmo w sklepach, na przykład spożywczych. 
Jeśli zdecydujemy się na wcześniej używane pudełko, należy usunąć wszystkie stare etykiety. Poza tym należy się upewnić, że karton jest w dobrym stanie i nie ma żadnych przetarć czy dziur. Pudło powinno być wykonane ze sztywnej, falistej tektury. Cieńsze kartony, takie jak pudelka po butach nie nadają się do wysyłania.

2. Ochroń i zapakuj

Nie oszczędzaj materiału do amortyzacji. Możesz wykorzystać papiery z niszczarki albo zwinięte, stare gazety, folie bąbelkową, albo groszek styropianowy. Opakuj szczelnie którymś z materiałów oraz zastosuj go tyle, żeby przedmiot wewnątrz kartonu nie mógł się poruszać. Upewnij się, że materiał amortyzujący otula ze wszystkich stron twój przedmiot.
Jeśli wysyłasz kilka przedmiotów jednocześnie, pamiętaj aby owinąć każdy z nich osobno.
Gdy po zapakowaniu nic wewnątrz pudełka się nie rusza, oznacza to, że jest gotowe do zaklejania.

3. Zaklejaj ostrożnie

Solidne uszczelnienie jest niezbędne, więc zawsze należy używać taśmy do pakowania. Można ją zakupić w każdym urzędzie pocztowym. Nie należy korzystać ze sznurków czy linek, gdyż mogą one być niebezpieczne podczas transportu.
Nie zapomnij o umocnieniu krawędzi kartonu ze wszystkich stron, powinno się to wykonać również przy pomocy tej taśmy. Każda krawędź powinna być zaklejona kilka razy.
jeśli planujesz ubezpieczyć swoją przesyłkę, to pamiętaj, żeby zostawić chociaż mały fragment nie zaklejonego kartonu, aby urzędnik mógł tam umieścić pieczątkę informującą o ubezpieczeniu.

4. Adresuj poprawnie

Jak wiadomo, jest to najważniejsza sprawa aby paczka została dostarczona w swoje miejsce przeznaczenia. Aby uniknąć nieporozumień wypełnij dokładnie wszystkie pola dotyczące adresu, zarówno odbiorcy jak i swojego. Dla przesyłek zagranicznych szczególną uwagę zwróć na kod pocztowy.
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena