Jak zapakować i wysłać plakaty

Dodano: środa, 15 luty 2012 o 12:29  
Kolekcjonowanie plakatów filmowych stało się w ostatnich czasach bardzo popularne, ponadto wzrasta liczba osób podzielających to hobby. Niektórzy wydają dużo pieniędzy aby zdobyć jakieś wyjątkowo rzadkie egzemplarze. Istnieje również możliwość kupna takich plakatów na aukcjach internetowych. Dlatego jeśli zamierzasz wysyłać gdzieś rzadki plakat kolekcjonerski zadbaj o to, żeby dotarł do odbiorcy w idealnym stanie. Istnieją pewne zasady dzięki którym twój plakat dotrze w całości.

Najlepszym sposobem wysyłania plakatów aby nie zostały pogniecione, poskładane czy uszkodzone, jest umieszczenie ich w specjalnej tubie do wysyłania. Taka tuba jest z reguły dostępna w każdej firmie kurierskiej i w każdym punkcie do nadawania przesyłek, a także w różnego rodzaju księgarniach i sklepach papierniczych. Zatem najlepiej będzie jeśli kupisz po prostu taką tubę.
  • Zwiń ostrożnie plakat w rulon, od początku do końca.
  • Koniecznie musisz mieć gładkie i czyste dłonie, aby przypadkiem nie uszkodzić w żaden sposób plakatu.
  • Umieść zwinięty plakat we wspomnianej wcześniej tubie.
  • Nigdy nie używaj gumek recepturek czy taśmy klejącej do zabezpieczenia przed rozwijaniem, tylko zwyczajnie wsuń plakat do tuby przytrzymując ręką, żeby sie nie rozwinął.
  • Włóż trochę folii bąbelkowej na końce tuby, aby zapobiec przesuwaniu się plakatu, a następnie zamknij końce plastikowymi dekielkami od tuby.
  • Na koniec zaklej taśmą klejącą dekielki aby nie miały możliwości się otworzyć. Wreszcie należy nakleić etykietę na środku tuby i wysłać paczkę.
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena