Jak uchronić delikatne przedmioty przed zniszczeniem podczas transportu​

Dodano: poniedziałek, 21 maj 2012 o 15:10  
 
Delikatne przedmioty wymagają dodatkowej ochrony, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami będziesz mógł zapobiec ich uszkodzeniom: 
  • Naczynia szklane wypełnij jednym ze materiałów wypełniających aby uniknąć ich zgniecenia wskutek nacisku innych przesyłek. Mogą to być gazety, folia bąbelkowa lub groszek styropianowy. Uchwyty i inne wystające elementy należy dodatkowo przykryć kawałkami tektury i zakleić taśmą.
  • Wyjątkowo delikatne szkło i ceramikę możesz umieścić w pudełku z podwójnymi ścianami, lub po prostu w jednym mniejszym, a drugim większym. Pomiędzy oba opakowania dodaj dużo groszku styropianowego lub gazet, aby stworzyć mocne usztywnienie pomiędzy ścianami.
  • Jeśli wysyłasz oprawione fotografie lub plakaty, to musisz wyjąć szybę z ramy i zapakować ją oddzielnie. W razie zbicia szyby, nic nie stanie się twojemu obrazowi.
  • Sprzęt komputerowy, drukarki i dyski dobrze jest zapakować w antystatyczne folie lub woreczki, aby zapobiec przed uszkodzeniem wskutek wyładowań elektrostatycznych. Z urządzeń elektronicznych zawsze wyjmuj baterie i pakuj oddzielnie.
  • W celu dodatkowej identyfikacji należy umieścić etykietę z adresem zwrotnym wewnątrz opakowania. Po zapakowaniu i zamknięciu delikatnie potrząśnij pudełkiem, jeśli nic się nie rusza w środku, to oznacza to, że jest gotowe do zaklejania.
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena