Prawidłowo zapakowana paczka paletowa

Dodano: wtorek, 15 maj 2012 o 10:34  

Przesyłki paletowe nie są zwykłymi paczkami, gdyż muszą mieć spełnione konkretne wymagania. Przede wszystkim przesyłka paletowa, jak sama nazwa wskazuje powinna był umieszczona na palecie, a w wielu przypadkach wymagana jest znormalizowana paleta tzw. Euro. Poza tym tego typu przesyłki są dostarczane w systemie rampa-rampa.
Jednak zwrócę teraz uwagę na samo pakowanie takiej przesyłki. Zacząć przede wszystkim należy od zdobycia palety. Kupić taką można w specjalnych skupach palet euro. Jednak w przypadku częstszego wysyłania towarów na paletach warto się zastanowić nad dostawcą palet, który będzie do nas je dostarczał.
Gdy już zabieramy się za pakowanie naszego towaru na paletę, należy się trzymać podstawowych zasad. Pierwsza z nich to fakt, iż towar nie powinien wystawać poza obrys palety. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, to nadawca zostanie obciążony dodatkowymi kosztami za przesyłkę niestandardową. 
Ponadto istotna sprawą jest zachowanie sztywnej konstrukcji na palecie, towar przede wszystkim powinien być do niej dobrze przymocowany i nie powinien mieć żadnej możliwości zsunięcia się z palety czy też przesunięcia. W tym celu należy zastosować paski zabezpieczające, folię stretch czy taśmę klejącą. 
Jeśli przesyłka składa się z kilku elementów, to powinny one być poukładane w tzw. cegiełkę, co zapobiega rozsypywaniu się paczek, a tak poukładane pudełka powinny zostać ściśle owinięte folią stretch, aby tworzyły zwięzłą konstrukcję.
Pionowe krawędzie warto usztywnić grubą tekturą. Można nabyć w tym celu specjalne narożniki, które następnie należy jeszcze raz obwiązać folią do reszty konstrukcji.
Na koniec należy zwrócić uwagę, czy cała paczka jest zabezpieczona folią, co ochrania przed zawilgoceniem i zabrudzeniem.
 
Komentarzy (3)
magda
wtorek, 28 styczeń 2014 o 15:54
takie paczki też czasem wysyłam, kartony zwykle mam od http://www.wok-kartony.pl/ bo mam sklep i zawsze dużo kartonów potrzebuje
poniedziałek, 04 listopad 2013 o 15:56
Jak przygotować paletę do wysyłki także na naszym blogu http://transportowi.pl/przesylki-paletowe/
Piotr Goluch
wtorek, 08 styczeń 2013 o 01:33
Witam
Skorzystaj z oferty Poczty Polskiej. Tam doradza i zadbają o Twoją przesyłkę.
Dodaj swoją opinię
Ocena