Jak zapakować wózek dziecięcy?

Dodano: czwartek, 31 lipiec 2014 o 08:00  
Podobnie jak większość przesyłek, wózek najlepiej jest przesłać w kartonie, gdyż dzięki temu unikniemy opłat za przesyłkę niestandardową. Oczywiście najlepiej wykorzystać do tego celu oryginalne pudło, w którym wózek został zakupiony. Bez względu na to jaki rodzaj wózka posiadasz, głęboki czy spacerowy, opisujemy prosty plan działań, który pomoże w jak najlepszym przygotowaniu go do wysyłki.

Karton do przesyłki kurierskiej

Przede wszystkim karton, do którego zamierzamy zapakować wózek, musi być w bardzo dobrym stanie. Nie może mieć żadnych przetarć ani dziur i to nawet najmniejszych. Tektura kartonu powinna być maksymalnie sztywna, a najlepiej kilkuwarstwowa. Spód już wybranego kartonu, należy zakleić taśmą, aby zabezpieczyć przed jego ewentualnym otwarciem w czasie transportu.
 
Wózek który przesyłamy musi być czysty, więc przed zapakowaniem do kartonu, należy go dokładnie umyć i wysuszyć. Wszystkie dodatkowe elementy wózka, takie jak zabawki dla dzieci, torby itp., należy odłączyć. Jeżeli mamy bardzo duży karton, to nie jest to co prawda konieczne, jednak pamiętajmy też o tym, że cena przesyłki zależy także od jej wymiarów.
 
Jeśli mamy możliwość zdjęcia gondoli i złożenia ramy z kołami, to warto tak zrobić. Jeżeli jednak nie, to złóżmy cały wózek według zaleceń producenta. Dobrze byłoby również, jeśli konstrukcja wózka na to pozwala, całkowicie odkręcić koła. Bardzo możliwe, że ułatwi to zmieszczenie go do kartonu. Tak rozkręcony i przygotowany wózek, najlepiej owinąć folią bąbelkową, gdyż na pewno zwiększy to bezpieczeństwo paczki.  

Dobrze zabezpieczona paczka kurierska

Podczas umieszczania wózka w kartonie, musimy bardzo uważać, aby nie uszkodzić kartonu, jak i też samego wózka. Zdemontowane wcześniej elementy, umieśćmy w wolnej przestrzeni kartonu. Żeby nie przemieszczały się w czasie transportu i nie uległy uszkodzeniu, pozostałą wolną przestrzeń wypełnijmy folią bąbelkową, styropianem lub gazetami. Te zdemontowane elementy możemy też przymocować do stelażu wózka, np. za pomocą taśmy lub sznurka.
 
Na samym końcu pamiętajmy o tym, aby dokładnie okleić karton z wszystkich stron. Wózki dziecięce są zazwyczaj dość ciężkie, dlatego tak ważne jest, aby nawet kilkukrotnie obkleić karton w każdym miejscu, gdzie możliwe jest jego otwarcie.
 
Pamiętajmy o tym, aby wózek wkładać do pudła bardzo ostrożnie. Nawet drobne uszkodzenia kartonu mogą sprawić, że przesyłka dotrze do odbiorcy w gorszym stanie. Jeżeli przez przypadek zniszczyliśmy karton przeznaczony do wysyłki, postarajmy się znaleźć nowy, w jak najlepszym stanie.
 
 
 
Autor: Jakub Mikołajczak
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena