Jak zapakować i wysłać delikatną porcelanę lub wyroby szklane

Dodano: czwartek, 05 styczeń 2012 o 11:38  
Jeśli zabierasz ze sobą swoją antyczną porcelanę do nowego domu lub wysyłasz komuś piekny serwis do herbaty jako prezent, zawsze chcesz mieć pewność, że twoje rzeczy dotrą bezpiecznie, w jednym kawałku. Przedstawiamy następujące kroki aby efektywnie zapakować delikatne przedmioty:
 
1.     Wybierz takie pudełko, które pozwoli ci zapakować nie więcej jak 4,5 kg.
·        Ważne jest aby rozmiar pudełka był dobrze dopasowany i dobrany, gdyż zapakowanie zbyt wielu elementów w pojedynczym pudle sprawia, że staje się ono ciężkie do przenoszenia i prowadzi do tego, że osoby ładujące samochód układają je na samym dnie a na nim pozostałe pakunki. Może to oznaczać koniec żywota twojej porcelany w ciężarówce.
 
2.     Ułóż materiał wypełniający, taki jak flopak lub skropak na dno kartonu zanim zaczniesz wkładać wszystkie części.
 
3.     Owiń oddzielnie przedmioty w gazety lub folię bąbelkową. Każda część powinna być opakowana osobno dla większego bezpieczeństwa. Upewnij się, że masz odpowiednią liczbę warstw i wyściółki wokół każdego elementu, nie szczędź czasu na owijanie swoich rzeczy.
 
4.     Zapakuj owinięte rzeczy do pudełka. Rozmieść zapakowane przedmioty w pudle z materiałem wypełniającym takim jak rozdrobniony papier ułożony pomiędzy każdą częścią. Upewnij się, że pomiędzy przedmiotami a kartonem jest 2,5 cm przestrzeni. Pewne rzeczy wymagają dodatkowego zabezpieczenia:
·        Talerze ułóż pionowo, na ich krawędziach, będą w ten sposób bardziej wytrzymałe. Połóż na dnie pudełka rozdrobniony papier, a pomiędzy talerze karton lub filię bąbelkową. Zaleca się dodatkowo owinąć każdy talerz osobno papierem, aby uniknąć kontaktu ich między sobą.
·        Zawsze kładź trochę materiały amortyzującego pomiędzy pokrywkę i resztę naczynia, takiego jak cukierniczki, czajniki, rondelki. Jak to zrobisz możesz owinąć naczynie jako całość.
·        Upewnij się, że są odpowiednie przestrzenie pomiędzy poszczególnymi naczyniami, stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przed stłuczeniem. Cięższe szkło powinno być ułożone na dnie, a lżejsze, bardziej delikatne, na górze.
 
5.     Wypełnij puste przestrzenie materiałem wypełniającym takim jak zwałkowany papier lub flopak. Zabezpieczy to naczynia przed poruszaniem się i przesuwaniem wewnątrz pudełka.
·        Sprawdź czy nic się nie porusza, jeśli tak, dodaj dodatkowy materiał wypełniający.
·        Jeśli korzystasz z takich przewoźników jak FedEx lub UPS użyj podwójnego kartonu, a pomiędzy ścianki daj materiał wypełniający.

6.     Zaklej pokrywy mocno. Nawet jeśli pokrywy mają specjalny mechanizm zamykający, zaklejenie pozwala zabezpieczyć przed ewentualnym otwarciem podczas transportu.. Napisz „delikatne” albo „góra” na bokach i górze kartonu, dobrym pomysłem jest również napisanie co stanowi zawartość pudełka: „wyroby szklane”.

Rada:
·        Jesli to możliwe wybierz karton z podwójnymi ścianami lub wielowarstwowy – są to najsztywniejsze opakowania i najbardziej żywotne dla twojej porcelany.
·        Nawet jeśli gazety są łatwe w użyciu, mogą pozostawiać czarne ślady, co przysporzy pracy w zmywaniu po dostarczeniu paczki, używaj dlatego białego, pakowego papieru.
·        Pamiętaj o podpisaniu kartonu na właściwych stronach.
·        Jeśli nie czujesz się pewnie pakując samemu swoją porcelanę to odwiedź punkt obsługi w firmie kurierskiej, którego pracownicy na pewno ci pomogą.
 
 
Komentarzy (3)
wtorek, 12 marzec 2019 o 12:20
Bardzo cenne porady, przeprowadzam wiele osób i czasem gdy widzę, jak pakują delikatne rzeczy to mówię, że na polskich drogach nie w sposób to przewieźć :)
wtorek, 02 styczeń 2018 o 22:30
Ze względu na pracę wiele razy się przeprowadzałem i zawsze towarzyszyła mi wrocławska firma Krasnal Przeprowadzki, są bardzo rzetelni i profesjonalni. Jeżeli szukacie transportu mebli albo kompleksowej przeprowadzki mieszkania to szczerze polecam Krasnal Przeprowadzki Wrocław. www.krasnal-przeprowadzki.pl
piątek, 30 maj 2014 o 15:26
Polecam

FATPAK ? wypełniacz pustych

?pustych przestrzeni w paczce pozwala ci doskonale zapakować swoje produkty tak by nie uległy one zniszczeniu podczas transportu. Znamy doskonale problem sprzedawców ponieważ sami sprzedawaliśmy w internecie takie rzeczy jak RTV, AGD, sprzęt komputerowy, części samochodowe (delikatne szkła, reflektory), mieliśmy te same problemy z niezdarnością kurierów, stosowaliśmy wszystkiego rodzaju wypełniacze, od ciętych kartonów, przez bąbelki, poduszki i inne dostępne na rynku polskich jak i UE, proszę nam wierzyć wszystko.
Dodaj swoją opinię
Ocena