Jak prawidłowo uszczelnić paczkę po zapakowaniu

Dodano: wtorek, 08 maj 2012 o 15:06  
Jak już masz prawidłowo zapakowaną paczkę i jesteś pewien, że przedmiot w środku nie ma możliwości poruszania się w środku, jest prawidłowo owinięty odpowiednim materiałem do pakowania i jest odpowiednio obficie wypełniony materiałem wypełniającym, możesz przystąpić do zaklejania kartonu. Twoim zadaniem teraz jest uszczelnić pudełko tak, aby nie było narażone na czynniki zewnętrzne i możliwość otwarcia czy pęknięcia w transporcie. Oto kilka wskazówek jak zrobić to prawidłowo.
Korzystaj z szerokiej taśmy opakowaniowej o szerokości co najmniej 5 cm, do uszczelnienia klap kartonu. Należy korzystać z tej samej taśmy do wzmocnienia wszystkich krawędzi. Najlepiej jest używać tylko taśm do pakowania, tych jasnych lub brązowych, albo taśmy papierowej. Nie jest wskazane stosowanie sznurków, kabli, linek, gdyż mogą one wciągnąć się do maszyn w sortowni.
Najlepiej jest używać plastikowej taśmy klejącej, która zawiera dużo kleju, gdyż będzie małe prawdopodobieństwo, że taśma się odklei, a z drugiej strony zapewnia dobre uszczelnienie kartonu. Zastosuj co najmniej po trzy paski tej taśmy zarówno na górnych jak i dolnych klapach.
Przy uszczelnianiu pudełka rozklejaj taśmę równomiernie na klapy i krawędzie, zaklejając je  najlepiej w kształt litery "h".
Nigdy nie oszczędzaj na taśmie. Pamiętaj, że nie da się użyć jej za dużo, im więcej tym lepiej. Zawsze lepiej jest okleić pudełko za bardzo, niż miałoby się otworzyć podczas transportu.
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena