Jak dobrze zapakować przesyłkę?

Dodano: czwartek, 30 styczeń 2014 o 09:04  
Firma kurierska UPS przeprowadziła badania, dzięki którym udało im się ustalić najważniejsze wytyczne i procedury dobrego pakowania przesyłki. Dzięki ich zastosowaniu możemy jeszcze bardziej przyczynić się do bezpiecznego i punktualnego dostarczenia naszej paczki. Oto wskazówki firmy UPS:
 
1. Użyj sztywnego pudełka z nienaruszonymi klapami. Należy pamiętać, że nawet drobne uszkodzenie pudełka może sprawić, że w czasie transportu dojdzie do większego zniszczenia opakowania.
 
2. Usuń z pudełka wszelkie etykiety, oznaczenia materiałów niebezpiecznych i inne oznaczenia wysyłki, które nie mają już zastosowania. Jest to konieczne, gdyż zbyt duża ilość etykiet na pudełku, może wprowadzić w błąd kuriera, który będzie transportował paczkę.
 
3. Każdy przedmiot znajdujący się w przesyłce, zawiń osobno. W ten sposób zabezpieczysz przesyłane przedmioty przed obiciami i upadkami.
 
4. Użyj odpowiedniego materiały amortyzującego wewnątrz przesyłki (np. folia bąbelkowa, gazety itp.)
 
5. Do zaklejenia pudełka użyj mocnej taśmy, najlepiej specjalnie przeznaczonej do zabezpieczania przesyłek. 
 
6. Nie używaj sznurków ani papierowych owinięć. Tego typu zabezpieczenia się bardzo nietrwałe i szybko niszczą się podczas transportu.
 
7. Użyj pojedynczej etykiety adresowej i wyraźnie umieść na niej adres dostawy oraz adres zwrotny. Postaraj się, aby wypisane przez Ciebie adresy, były jak najbardziej czytelne. 
 
8. Kopię etykiety adresowej umieść wewnątrz przesyłki. 
 
Zastosowanie się do powyższych wskazówek z całą pewnością zwiększy bezpieczeństwo wysyłanej przez nas paczki. Jeżeli jednak nie dostosujemy się do powyższych zaleceń, nasza przesyłka kurierska, mimo najwyższych starań kuriera, może się uszkodzić lub zostać dostarczona z opóźnieniem. Warto pamiętać zatem, że za bezpieczne dostarczenie przesyłki nie jest odpowiedzialna tylko firma kurierska, ale również jej nadawca. 
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena