Transport pand przez DHL z Chin do rezerwatu zwierząt w Belgii

Dodano:  
DHL, firma usług kurierskich i logistycznych, pomagała w przewozie dwóch pand wielkich na trasie ponad 8 000 km z Chengdu w Chinach do Brugelette w Belgii. W niedzielę, 23 lutego, obie czteroletnie pandy - samiczka, Hao Hao i samiec, Xing Hui, zostały pomyślnie dostarczone dzięki DHL do nowego domu w rezerwacie zwierząt Pairi Daiza w Bruguelette w Belgii.

"Pandastyczna podróż Hao Hao i Xing Hui" rozpoczęła się w Chińskim Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu w Chinach 22 lutego, a zakończyła następnego dnia dostarczeniem zwierząt do specjalnie wybudowanego Ogrodu Chińskiego w Parai Daiza w Belgii. Obie "Bardzo Ważne Persony" przyleciały z Chin do Belgii specjalnym samolotem firmy DHL Boeing 767 w towarzystwie dwóch opiekunów i lekarza weterynarii oraz ze 100-kilogramowym zapasem bambusa. Na lotnisku w Brukseli powitali je lokalni dygnitarze i dzieci z okolicznych szkół, stąd następnie wyruszyły ciężarówką DHL w końcową, godzinną podróż do Pairi Daiza.

Projekt przewiduje, że pandy spędzą 15 lat w Pairi Daiza, na terenie 22-hektarowego ogrodu będącego domem dla ponad 5000 zwierząt. Dzięki wsparciu Uniwersytetu w Gandawie opracowano dla nich specjalny program hodowlano-badawczy, który ma na celu walkę z wymieraniem tego zagrożonego gatunku.
"DHL skorzystało z szansy dostarczenia naszych dwóch Bardzo Ważnych Pand - Hao Hao i Xing Hui - z Chin do Belgii" powiedział Charlie Dobbie, Wiceprezes Wykonawczy Global Network Operations, DHL Express. "W ostatnich latach wspieraliśmy liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomogliśmy w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczyliśmy dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz tych pięknych, ale zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem naszego zaangażowania we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Dzięki unikalnym wyzwaniom związanym z planowaniem i realizacją takiego projektu mamy też możliwość wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem."
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena