DHL modernizuje europejską flotę lotniczą

Dodano:  
Nowe samoloty będą w pełni zintegrowane z europejską flotą DHL na początku 2013 r. i zastąpią starsze modele A300B4-200.

Bryan Jamison, Dyrektor Zarządzający Europe Network Operations DHL Express, powiedział: - A300-600 jest bardzo atrakcyjnym samolotem średniej klasy i doskonale pasuje do naszej europejskiej sieci lotniczej. Wprowadzając tego typu model samolotu w ciągu najbliższych lat będziemy mogli zapewnić wysoką niezawodność i terminowość, przy jednoczesnej realizacji naszego celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 30 proc. do roku 2020.
Więcej przesyłek na pokładzie

W porównaniu do poprzednika, A300-600 oferuje nowe możliwości i nowoczesne technologie. Z ładownością 49 ton, może przewieźć pięć ton więcej niż A300B4-200. Jednocześnie jego zasięg jest większy o 900 km, a zużycie paliwa niższe aż o 20 proc. Ponadto samolot ma podobne rozmiary zewnętrzne i parametry, co oznacza, że DHL może zachować obecne procedury, bez konieczności organizowania dodatkowych szkoleń dla personelu naziemnego.

Przybycie pierwszego samolotu do centrum przeładunkowego (hubu) DHL w Lipsku zaplanowano na październik. Natomiast cała flota trzynastu samolotów A300-600 będzie w pełni zintegrowana z europejską siecią lotniczą DHL do początku 2013 roku.

Obecnie w całej Europie DHL, z flotą 92 samolotów, obsługuje 85 portów lotniczych, tym samym tworząc najbardziej rozbudowaną sieć połączeń ekspresowych na kontynencie. Na całym świecie firma łączy ponad 500 lotnisk, a globalną flotę DHL tworzy 250 dedykowanych samolotów.

źródło: DHL
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena