DHL Express jako pierwszy w czasie wyścigu kurierów na Biegun Północny

Dodano:  
 Mówi się, że nikt lepiej od Świętego Mikołaja nie potrafi dotrzymać terminów dostaw na całym świecie. Jednak w ramach najnowszego projektu Instytutu Łańcucha Dostaw i Logistyki Politechniki Georgia Tech w Stanach Zjednoczonych studenci odkryli, że DHL Express, jest tuż za Świętym Mikołajem i jego elfami, jeśli chodzi o szybkie i niezawodne doręczanie przesyłek.

Wielki Wyścig Paczek, projekt realizowany przez studentów na uczelni Georgia Institute of Technology, to wyzwanie rzucone różnym międzynarodowym firmom doręczycielskim, aby stwierdzić, kto najszybciej potrafi doręczyć paczki do danej lokalizacji. W tegorocznej świątecznej edycji wyścigu celem było sprawdzenie, który przewoźnik dostarczy paczki do Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym. DHL Express wygrało w cuglach, pokonując pozostałych konkurentów o ponad jedną dobę.

Pod kierownictwem prof. Johna Bartholdiego studenci wysłali paczki świąteczne zawierające gadżety uczelni Georgia Tech, takie jak koszulki, czapki baseballowe i kubki, ze Stanów Zjednoczonych w piątek 13 grudnia, do miejsca przeznaczenia, czyli oficjalnego doku Świętego Mikołaja, w Rovaniemi w Finlandii (osiem kilometrów na północ od koła podbiegunowego). Paczka wysłana za pośrednictwem ogromnej sieci globalnej DHL Express dotarła na próg domu Świętego Mikołaja 17 grudnia, na tydzień przed rozpoczęciem gigantycznej operacji logistycznej samego Mikołaja.

"Szczerze podziwiamy kreatywność profesora Bartholdiego w tworzeniu zabawnej akcji, która pomaga kształtować i edukować kolejne pokolenie liderów w dziedzinie logistyki" stwierdził Ian Clough, Prezes DHL Express w Stanach Zjednoczonych. "Nikt nie zna świata tak dobrze, jak my, a ten konkurs to świetny sposób na zaprezentowanie światowego poziomu obsługi DHL oraz naszego doświadczenia w dostarczaniu międzynarodowych przesyłek kurierskich."
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena