Ciekawostki o Paczkomatach InPost

Dodano:  
Kiedy i jak paczki są odbierane najczęściej? Przedstawiamy kilka faktów związanych z przesyłkami InPost. Działające Paczkomaty 24 godziny na dobę, kryją w sobie wiele tajemnic.

Przede wszystkim najczęściej paczki są odbierane w środę.
Liczba tych paczek stanowi prawie 20%, co oznacza, że dopiero po weekendzie zabieramy się za internetowe zakupy.
Liczba odebranych paczek w biegiem kolejnych dni spada dość proporcjonalnie, osiągając w niedzielę ok. 6%.
Najczęściej wybierane godziny do odbioru to ok 17-18, czyli w zasadzie po pracy, zapewne wracając z niej do domu. Przecież nikomu się później nie chce drugi raz wychodzić, żeby odebrać przesyłkę i wolimy wszystkie sprawy załatwić za jednym razem, tym bardziej, że operacja ta – wyciągnięcie paczki z Paczkomatu – trwa średnio 17 sekund.

Jednym z najczęściej odwiedzanych Paczkomatów jest ten zlokalizowany przy stacji benzynowej Lotos w Chorzowie przy ul. Ks.J.Gałeczki, czy macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane?
Najkrócej przebywająca paczka w Paczkomacie spędziła tam 30 sekund, klient wyjął ją praktycznie od razu po umieszczeniu jej tam przez kuriera.

Natomiast rekordowym użytkownikiem w liczbie odebranych paczek, był mieszkaniec Kołobrzegu, który odwiedził Paczkomat InPost w ciągu miesiąca 300 razy
 

Komentarzy (9)
Assl
Sunday, 26 September 2021 o 22:13
300 paczek z miesiąc. To już jakaś choroba.
Paula
Wednesday, 04 November 2020 o 13:26
Bardzo ciekawe liczby i informacje, ale bez względu na nie, jedno jest pewne - Paczkomaty szturmem podbijają serca klientów i cały rynek. Jak obserwuję co robi firma, to jestem pod ogromnym wrażeniem - chociażby ich aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.inpost.inmobile jest niezwykle funkcjonalna i nastawiona na potrzeby klienta. Ciekawa jestem jakby te liczby wyglądały teraz, w czasie pandemii. Jestem przekonana, że byłby dużo wyższe, bo obecnie Paczkomat jest kołem ratunkowym dla wielu odbiorców i sprzedawców.
Kacper
Friday, 22 December 2017 o 11:07
Mój rekord to 15 sekund
Lunna
Saturday, 23 September 2017 o 14:07
Moj rekord 5.83 z skanowaniem. Bez okolo 20 sekund. Tylko raz sie trafilo ze nie moglam kodu wbic, ale wkoncu klawisze przestaly szalec. Ja osobiscie wole paczkomat niz kurier osobiscie, znimi zawsze jakis problem (jeden mnie skrzyczal ze nie czekalam w bramie a w domu, drugi ze nie mam wyliczone, a trzeci ze musi przyjechac, a nie zostawic mi to 10 km dalej.) Paczkomaty gora ;)!
Gustaw Zdzichobrody
Tuesday, 15 March 2016 o 13:07
25 sekund? nawet moja babcia szybciej by wpisała te 15 cyferek...
Janusz Wawer
Saturday, 11 July 2015 o 17:45
Mam pytanie do "rekordzistów". Czy Inpost jest tak złośliwy, że podjedzie faktycznie o 11.20 w niedzielę żeby zabrać 2 przetrzymane moje przesyłki, żeby tylko dokuczyć?
Agnieszka
Thursday, 04 June 2015 o 09:45
Mój rekord to 10,xx sek. więc jest to możliwe, oczywiście z wpisywaniem nr telefonu i kodu, wszystko zależy od tego jak daleko znajduje się skrzynka z paczką
Jan Kowalski
Tuesday, 01 April 2014 o 18:22
Weź pod uwagę to, że można zeskanować kod bez żadnego klikania.
Odpowiednia skrzynka Ci się otwiera i tyle.
Wówczas czas nadania bądź odbioru to kilka sekund.
Jan Kowalski
Tuesday, 29 January 2013 o 10:49
Wszystko fajnie tylko z tym 17 sekund średnie wyjęcie to chyba trochę przesadzone.
Ja do tej pory wyciągałem paczkę z paczkomatu 3 razy i mój rekord to 25 sekund (wciskając przyciski bez przerwy zapamiętując wcześniej numer otwarcia).
No chyba, że czas podawany przez paczkomat jest z kosmosu..
Pozdrawiam.
Dodaj swoją opinię
Ocena