TNT stawia na fakturę elektroniczną

Dodano:  
Warszawa, kwiecień 2012 – Już co trzeci klient firmy kurierskiej TNT Express korzysta z faktury elektronicznej. Do końca roku w tej grupie będzie już większość kontrahentów – oto cel TNT. 
 
W Europie Zachodniej e-faktura to już standard. - Korzyści są oczywiste: lepszy dostęp do informacji, szybszy obieg dokumentów, łatwe przetwarzanie danych, oszczędność kosztów – wymienia Jolanta Krupowicz, Marketing Manager TNT Express Poland – Wystawienie faktury elektronicznej jest bezpłatne, a odbiorca nie musi kupować podpisu elektronicznego. Co więcej, nieodpłatnie dostarczamy klientom dane w plikach TXT lub Excel, co ułatwia ich przetwarzanie. 
 
TNT Express przekonuje klientów o tym, że faktura elektroniczna jest nowoczesnym i wygodnym odpowiednikiem faktury papierowej. To pełnoprawny dokument finansowy, który spełnia wymogi przepisów podatkowych w Polsce. Potwierdza to opinia wydana przez Ministra Finansów dla TNT Express. E-faktura to również bezpieczeństwo w rozliczeniach z urzędami skarbowymi i celnymi. 
 
- Tylko w ubiegłym roku wystawiliśmy ponad 53 tys. elektronicznych faktur. Szacujemy, że pozwoliło to oszczędzić 10 ton papieru – dodaje Jolanta Krupowicz.
 
Zamówienie e-faktury jest bardzo proste: wystarczy przesłać do TNT wypełniony formularz „Akceptacja faktury elektronicznej”, pobrany ze strony www.tnt.com.pl 
 
~~~
 
TNT Express należy do liderów rynku usług kurierskich dla klientów instytucjonalnych. Tygodniowo przewozi 4,7 mln paczek, dokumentów i frachtów do ponad 200 krajów przy wykorzystaniu sieci 2 653 oddziałów, punktów przeładunkowych i centrów sortowania. W barwach firmy porusza się 30 239 pojazdów, firma zarządza flotą 50 samolotów. W Europie TNT posiada największą infrastrukturę w zakresie doręczeń transportem lotniczym i drogowym w systemie „od drzwi do drzwi”. TNT Express zatrudnia ponad 83 tys. pracowników na świecie i, jako pierwsza organizacja, uzyskało brytyjskie godło „Investor in people”. W 2010 r. dywizja odnotowała obroty w wysokości 7,053 mld EUR. Przychód operacyjny wyniósł 180 mln EUR. Dalsze informacje: www.tnt.com.pl  
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena