Kolejne połączenie na rynku – FedEx przejmuje Opek

Dodano:  
Niedawno pisaliśmy o przejęciu firmy TNT Express przez UPS. Tym razem następuje fuzja dotycząca ściśle polskiego rynku przesyłek kurierskich. Amerykański gigant, FedEx podpisał niedawno umowę kupna polskiej firmy kurierskiej Opek. Transakcja nie jest jeszcze sfinalizowana, a jej zakończenie planowane jest w lecie 2012 roku. Na razie FedEx czeka na uzyskanie wymaganych zezwoleń prawnych.
 
Przejęcie to zapewni firmie FedEx Express dostęp do ogólnopolskiej sieci spedycji lądowej generującej przychody w wysokości 70 mln dolarów i obsługującej 12,5 mln przesyłek rocznie. Dzięki temu amerykański gigant będzie oferował na polskim rynku również przesyłki krajowe. Jest to część strategii inwestowania w Europie realizowanej przez FedEx. Firma systematycznie przejmuje lokalne firmy m.in. w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. W 2012 roku FedEx otworzył 26 nowych oddziałów we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Irlandii Północnej i Szwecji.
 
FedEx działa na polskim rynku od 1989 roku. Od 2004 roku działa regularne połączenie lotnicze między Warszawą a Paryżem, a od 2011 roku podobne połączenie z Katowic. Firma posiada również własne oddziały w portach lotniczych w Katowicach i Warszawie. Do tej pory oferowała na rynku jedynie usługi międzynarodowe.
 
Firma kurierska Opek działa na rynku od 1994 roku. Niedawno zautomatyzowała swoje centrum dystrybucyjne w podwarszwaskich Łomiankach. Spółka zatrudnia ponad 1200 pracowników i współpracuje z 1300 kierowcami. W całej Polsce Opek posiada 44 oddziały.
 
Połączenie ma przyczynić się do wzrostu jakości oferowanych usług i lepszego zaspokajania rosnących potrzeb klientów. Firma rozszerzy aktualną ofertę usług. 
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena