Przeczytaj proszę poniższe uwagi i zdecyduj, czy chcesz zamówić kuriera.

KurierNaCzas - Logo
 

Proszę przeczytaj poniższe uwagi i zdecyduj czy chcesz dokonać zamówienia.

Cenne uwagi, które mogą być dla Ciebie szczególnie ważne w procesie wyboru i zamawiania kuriera:

  1. Po kliknięciu przycisku „Tak, zamawiam” zostaniesz przeniesiony na stronę firmy kurierskiej. Sesja otworzy się w nowym oknie, dzięki czemu w każdej chwili możesz wrócić do informacji, które właśnie czytasz.

  2. Niektóre z firm kurierskich mogą wymagać uprzedniej rejestracji. Przycisk umożliwiający złożenia zamówienia jest zazwyczaj wyraźnie zaznaczony. Zamawiając kuriera będziesz potrzebował podać dane Nadawcy i dane Odbiorcy (imię i nazwisko, ulicę, numer domu, miasto, kod pocztowy, telefon kontaktowy), możesz zostać zapytany o masę przesyłki oraz ilość wysyłanych paczek. Podanie powyższych danych pozwoli na zgłoszenie Twojego zamówienia.

  3. Niektórzy brokerzy usług kurierskich umożliwiają dokonanie płatności poprzez szybki kanał internetowy. Zamówienie staje się ważne zazwyczaj po dokonaniu płatności. W przypadku tradycyjnych przewoźników płatności dokonuje się gotówką, najczęściej w chwili nadania przesyłki.

  4. Szczególnie warto sprawdzić w jakich godzinach funkcjonują kurierzy realizujący daną przesyłkę (w przypadku brokerów usługi również realizuje jeden z największych przewoźników).