Koperty bezpieczne – co to takiego?

Dodano: poniedziałek, 30 czerwiec 2014 o 10:27  
Koperty bezpieczne AMERSAFE to najlepsze rozwiązanie dla zabezpieczenia przedmiotów o dużej wartości lub poufnych dokumentów. Do jakich konkretnie celów można je wykorzystać? Co sprawia, że koperty tego typu naprawdę są tak bezpieczne? Odpowiadamy w poniższym artykule.
 

Przesyłanie pieniędzy w kopercie

Koperty bezpieczne AMERSAFE są idealnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy chcemy przesyłać pieniądze w formie np. depozytów bankowych. Warto skorzystać z nich również w przypadku konieczności przesyłania ważnych dokumentów, takich jak np. umowy, kontrakty, akta osobowe czy oferty przetargowe. Koperty bezpieczne bywają też stosowane w przypadku przesyłania wartościowej biżuterii o niewielkich rozmiarach.
 
Co sprawia, że koperty AMERSAFE faktycznie są bezpieczne? Wyjątkowe zabezpieczenie składa się między innymi ze specjalnej taśmy zabezpieczającej, która ulega automatycznemu uszkodzeniu przy próbie jej otwarcia. Poza tym każda koperta posiada swój indywidualny numer seryjny. Dzięki temu nie ma możliwości, aby koperta została podmieniona na inną.
 
Koperty są również zabezpieczone przed niezauważonym rozcięciem i ponownym sklejeniem. Po bokach koperty znajduje się szeroki zgrzew z minidrukiem. Dodatkowo koperta jest stworzona ze specjalnej trójwarstwowej folii o wyjątkowej wytrzymałości, która jest odporna na przypadkowe rozcięcia lub rozdarcia. 
 

Certyfikat bezpieczeństwa

Posiadają one również specjalne odrywane kupony kontrolne z danym numerem seryjnym. Są one używane do potwierdzenia nadania lub przekazania przesyłki kurierskiej lub dokumentów. Dzięki temu zyskujemy fizyczny dowód jej nadania lub odbioru.
 
Koperty bezpieczne AMERSAFE posiadają certyfikat bezpieczeństwa, który potwierdza ich wytrzymałość i niezawodność. Wszelkie informacje o rozmiarach kopert i możliwościach ich zakupu można znaleźć na stronie www.amersafe.info.
 
Tego typu koperty są idealnym rozwiązaniem, jeżeli mamy do przesłania coś wyjątkowo wartościowego. Dzięki ich bardzo rozbudowanym zabezpieczeniom i wyjątkowej wytrzymałości, możemy przesłać poufne dokumenty będąc pewnym, że nic im nie grozi. Mimo iż na rynku pojawia się wiele podobnych tego typu kopert, to jednak żadne z nich nie spełniają tych wszystkich wymogów bezpieczeństwa, które zostały opisane powyżej i są stosowane w kopertach AMERSAFE. 


Autor: Jakub Mikołajczak
Komentarzy (1)
niedziela, 04 styczeń 2015 o 14:21
Bardzo dobry artykuł, wyjaśnia dobrze co i jak :)
Dodaj swoją opinię
Ocena