Jak zapakować i wysłać opony kurierem

Dodano: środa, 12 wrzesień 2012 o 12:51  
Opony to jeden z przedmiotów dość często przesyłanych kurierem, a za razem trudnym do zapakowania w zwykły karton. Mimo wszystko ich wysyłka może być łatwa i niedroga. Podpowiadamy jak zapakować opony i czym je wysłać, aby nie przepłacić.


Pakowanie opon

Standardowe opony (rozmiar 14-17) najlepiej pakować po dwie sztuki, czyli wysyłając 4 należy przygotować 2 paczki. Większe opony lepiej jest pakować pojedynczo. Pakując dwie opony należy zadbać o to, aby nie przesuwały się względem siebie. Jeśli nie będziemy w stanie ich unieruchomić opakowaniem zewnętrznym, trzeba je połączyć np. sklejając taśmą. Całość owinąć folią stretch lub włożyć w worek foliowy i okleić taśmą. Aby folia nie przerwała się w miejscu otworów w oponach, można je najpierw zasłonić kawałkiem kartonu. Na końcu przyklejamy etykietę adresową i gotowe.
Dodatkowe uwagi:
  • Opony z felgami należy zapakować w karton.
  • Pakując opony w karton trzeba zadbać o to, aby był odpowiednio wytrzymały, a opony nie przemieszczały się wewnątrz.
  • Opony przeznaczone do wysyłki powinny być czyste i suche.
     

Koszt wysyłki opon

Waga dwóch opon z reguły nie przekracza 30kg, czyli maksimum dla przesyłki standardowej. Pozwala to uniknąć dopłaty za ciężką przesyłkę. Jednak opony zawinięte w folię będą kwalifikowały się jako przesyłka niesortowalna, więc trzeba za ich transport zapłacić trochę więcej.Wysyłka dwóch paczek opon zawiniętych w folię to koszt około 50 zł. Wybierając przewoźnika, warto poszukać brokerów, którzy w swojej ofercie mają specjalną usługę dla wysyłki opon.
Komentarzy (1)
sylwan
środa, 20 listopad 2013 o 21:06
To wychodzi, że najtaniej bedzie pakować gumy w karton (kwadratowy przekrój):D
Dodaj swoją opinię
Ocena