Jak wysłać antyczną suknię kurierem

Dodano: środa, 02 maj 2012 o 15:12  
W dzisiejszych czasach jest coraz większe zainteresowanie na antyczne ubrania, a wraz z nim potrzeba przesyłania tego typu przedmiotów. Ludzie idą za modą, a że teraz coraz częściej widzi się top modelki i modeli ubranych w takie rzeczy, każdy chce upodabniać się do nich. Poza tym przeróżne wydarzenia typu bale przebierane i inne imprezy też wymagają odpowiedniego stroju. I właśnie do tego najlepiej nadaje się np. antyczna suknia. Innym powodem zainteresowania takimi rzeczami może być po prostu kolekcjonowanie staroci. Wiele osób zbiera różnego rodzaju stare przedmioty. Tylko zanim je dostaniesz albo komuś prześlesz trzeba je odpowiednio zapakować. Podążając według poniższych wskazówek będziesz mógł być pewien, że nic złego się nie stanie.
Z racji, że antyczne ubrania są bardziej kruche i delikatne, należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. Tkaniny z powodu swojego wieku mogły utracić sprężystość i elastyczność, dlatego mogą być bardziej narażone na uszkodzenia.
Najpierw antyczną suknię należy ostrożnie i starannie złożyć i owinąć w bibuły. Następnie umieść np. w woreczku strunowym, który będziesz mógł zamknąć tak, aby nie było wewnątrz powietrza. Możesz przy pomocy słomki do napoju wyssać całe powietrze w środku i szybko zacisnąć zamknięcie. zapewni to zabezpieczenie przed wilgocią i kurzem. Następnie owiń całość dodatkowym materiałem do pakowania, np. bibułą, włóż do kartonu i wypełnij puste przestrzenie materiałem wypełniającym typu orzeszki styropianowe. Upewnij się, że nie ma możliwości poruszania się w środku.
Dla większego bezpieczeństwa możesz umieścić w środku etykietę ze swoimi danymi, w razie gdyby paczka nie trafiła do właściwej osoby. Na koniec zamknij szczelnie taśmą klejącą do pakowania, zarówno na dole jak i na górze. Wydrukuj odpowiednią etykietę i zamów dobrego i sprawdzonego kuriera.
 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena