Terminal Przyszłości DHL

Dodano: Friday, 10 February 2012 o 14:08  
Terminal Przyszłości DHL to projekt stworzony przez dwóch zaprzyjaźnionych kurierów tej firmy. Piotr Dawidowicz i Piotr Wiącek stworzyli makietę o powierzchni 4 m2 przedstawiającą bardzo nowoczesny terminal firmy DHL.
 
Na makiecie znajdują się 4 budynki otoczone samochodami, figurkami kurierów i innych pracowników, miniaturkami drzew i czterema ekologicznymi wiatrakami dostarczającymi energiędo terminala. Panowie zadbali nawet o taki detale jak kosze na śmieci. Niektóre elementy są nawet ruchome: pociąg, samochód, a nawet helikopter z kręcącymi się śmigłami. Na makiecie można znaleźć 40 figurek kurierów i 50 pozostałych osób. W makietę wbudowany jest system elektrycznego sterowania poszczególnymi elementami.
 
Twórcy wykonali wiele detali samodzielnie np. statek, malutkie logo DHL umieszczone na każdym budynku i pojeździe czy flagi. Korzystali również z pomocy swoich klientów m.in. podczas tworzenia tła makiety.
 
Twórcy makiety już od dzieciństwa marzyli o wykonywaniu wielkich konstrukcji inżynierskich. Swoją pasję połączyli z zawodem i tak powstał Terminal Przyszłości. Impulsem do rozpoczęcia prac była lokomotywa z logie DHL, którą jeden z nich kupił na aukcji. Powstał pomysł, aby stworzyć kolejkę elektryczną. Kurierzy zaczęli szukać w kraju i za granicą wszelkich przedmiotów związanych z firmą DHL, których mogliby użyć do makiety. Z czasem pomysł kolejki przerodził się w większy projekt – Terminal Przyszłości. 
 
Jeden z kurierów dostał nagrodę Człowieka Roku DHL Express i z niej sfinansował większość projektu. Najciężej było im zdobyć takie elementy jak: wagoniki, cysterna, samochody i helikopter. W tej sprawie pomogła rodzina z Niemiec, która licytowała te przedmioty na aukcjach. 
 
Budowa trwała dwa lata. Gdy już wszystkie trudności udało się przezwyciężyć i Terminal Przyszłości DHL był gotowy, odbył się uroczysty pokaz premierowy. Miał on miejsce we Wrocławiu pod koniec 2011 roku.






 
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena