Co robią listonosze?

Dodano: poniedziałek, 12 wrzesień 2011 o 09:54  

Gdy myślicie o pracy listonosza, to jakie usługi pocztowe przychodzą Wam do głowy? Doręczanie listów? Tak. Doręczanie rent, emerytur i różnych przekazów? Tak. A sprzedaż znaczków?…Również tak ale nie tylko. Jest tego znacznie więcej.

Co jeszcze robią listonosze?
Na przykład obsługują osoby niepełnosprawne. Doręczają im do mieszkań listy, przynoszą przekazy oraz przyjmują od nich przesyłki, by nadać je w placówce.

Listonosz dźwignią prasy
Nasi listonosze przyjmują także zamówienia i przedpłaty na prenumeratę prasy oraz doręczają zamówione egzemplarze. Podczas obsługi rejonów sprzedają  kartki pocztowe, okolicznościowe, koperty i widokówki. W rejonach wiejskich przyjmują także listy nierejestrowane, polecone, przyjmują przekazy pocztowe, wpłaty na rachunki bankowe, wyjmują z nadawczych skrzynek pocztowych przesyłki pocztowe, dowożą i pobierają ładunek z agencji pocztowej działającej w obsługiwanym rejonie doręczeń.

Za pan brat z Nestorem
W ramach współpracy Poczty z Bankiem Pocztowym listonosze dostarczają gotówkę, zamówioną przez posiadaczy Pocztowego Konta Nestor. Tego typu rachunki prowadzone są dla osób pobierających renty i emerytury. Wielu listonoszy sprzedaje także usługi finansowe Banku Pocztowego czy produkty ubezpieczeniowe.

Zródło:
http://blog.poczta-polska.pl/2011/07/18/listonosz-znaczek-ci-sprzeda/

Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię
Ocena